Opárenská kecka

Výlet pro malé i velké turisty

Krejchee Production, obec Malé Žernoseky a společnost AŽD Praha zvou na druhý ročník turisticko-zábavné akce, kde si na své přijdou malí i velcí turisté i neturisté. OPÁRENSKÁ KECKA vás zavede na jedna z nejhezčích míst Českého středohoří.

Nenáročné trasy pro rodiny s prcky nejsou jen nudným výletem, ale jsou zpestřené řadou zajímavých soutěží a aktivit.  V Opárenském údolí (mezi Opárnem a Malými Žernosekami) najdete interaktivní stezku s úkoly pro děti i dospělé. Na pěti stanovištích si zkusíte chůzi po lanové lávce, rybaření v Opárenském potůčku, střelbu z luku, poznávačky zvířat a rostlin, lesní opičí dráhu a další aktivity.

 

Trasu "MIMI" navíc začínáte jízdou malebným údolím vláčkem Švestkové dráhy, linkou T4 společnosti AŽD Praha. Nastoupit můžete kdekoli mezi Litoměřicemi a Lovosicemi (pozor, tato jediná trasa startuje z Opárenské strany údolí a poté jdete pěšky do cíle v Malých Žernosekách.

Pokladnu / registrační stánek potkáte u rozcestí pod Císařskými schody).

2021_kecka_lovoslovo.jpg

START / CÍL S OBČERSTVENÍM
Sportovní areál Malé Žernoseky - 9:00 - 22:00 hod. Na startu a cíli bude k dispozici pivo, limo, občerstvení. Při startu obdržíte vodu, mapku a oplatku, po návratu na vás bude čekat pamětní list, párek v rohlíku a dárečky od Švestkové dráhy :)

STEZKA PRO DĚTI SE STANOVIŠTI V ÚDOLÍ

9:00 - 16:00 hod.

REGISTRACE NA STARTU

9:00 - 14:00 hod.

PARKOVÁNÍ
Prosíme, neparkujte v údolí ani na startu / cíli. Ideální využít hromadnou dopravu do Malých Žernosek nebo Opárna nebo parkovat v Malých Žernosekách

STARTOVNÉ
Dospělí - 80 Kč / Dítě do 15 let - 50 Kč (v ceně mapka, párek v rohlíku, oplatka, voda, pamětní list, zážitky a bolavé nohy)

NUTNÁ REGISTRACE!

Platba až na místě

Trasy

R = kontrolní razítka

MIMI
3 km

Motoráčkem do Opárna - Černodolský mlýn (R) - Opárenské údolí - Sportovní areál MŽ. Pokladnu potkáte

u rozcestí pod Císařskými schody.

RODINNÁ
4,5 km

Sportovní areál MŽ- Opárenské údolí - Císařské schody - U Dvou lip (R) - Sportovní areál MŽ

TURISTA
12 km

Sportovní areál MŽ - Opárenské údolí - Hrad Oparno – Lovoš (R) – Panenské kameny – U Dvou lip (R) - Sportovní areál MŽ

FRAJER
32 km

Sportovní areál MŽ - Císařské schody - Lovoš (R) - Boreč - Ostrý - Milešovka (R) - Černodolský mlýn (R) - Sportovní areál MŽ

 

Registrace

Startovné se platí až na místě
arrow&v